top of page

Děkuji za podporu:

Ing. Petr Šilar

senátor za obvod č. 46 Ústí nad Orlicí

 

„Často jsem přemýšlel, když jsem se rozhodl již opět nekandidovat, kdo by mohl být mým nástupcem na postu senátora. Nabízelo se víc možných kvalitních uchazečů, jenže Petr Fiala měl z nich už od začátku, nejlepší tah na branku.

Dlouholetý starosta města Letohradu, krajský zastupitel, kandidát do Senátu za obvod č.46 Ústí nad Orlicí… je mnoho věcí, které máme na první pohled s Petrem Fialou společné. Je tu ale dnes také ten časový odstup, celých dvanácti let, kdy jsem se já sám o pozici senátora ucházel poprvé. Kdokoli z vás si muže porovnat, co se za tu dobu změnilo třeba ve vašem osobním životě, v životě nás všech. Každá doba si žádá své lídry, někdo odchází, další přichází.  Současný letohradský starosta Petr Fiala ví co chce, dokáže pomáhat druhým, má za sebou hmatatelné výsledky nejen ve svém městě ale i šířeji např. jako předseda Sdružení obcí Orlicko a proto je tou nejlepší volbou pro náš celý region."

„Zkušený starosta Petr Fiala, do Senátu“

______________________________________JUDr. Martin Netolický, Ph.D.

hejtman Pardubického kraje

PROČ PODPORUJI PETRA FIALU…

 „Senátní volby jsou jiné. Vedle prezidentských jsou to jediné volby, kdy nemusíme volit stranickou kandidátku, ale volíme přímo osobnost, která nás bude zastupovat v horní komoře českého parlamentu. Petra Fialu (neplést s premiérem) jsem poznal jako kolegu z krajského zastupitelstva, se kterým mám možnost spolupracovat s krátkou přestávkou od roku 2008.  Za těch 14 let byly i chvíle, kdy jsme na řešení některých věcí měli různé názory, vždy jsme ale byli schopni najít společnou řeč. A když padla dohoda, tak Petr ji vždycky držel až do puntíku. Jinými slovy, podaná ruka u Petra platí. A tak to v politice má být. Vzhledem k tomu, že jsem regionální politik, velmi mě těší, že Petr kandiduje primárně za sebe a regionální hnutí Společně pro kraj, jehož je předsedou. Je to spolehlivý partner i pro naši krajskou koalici „3PK – Pro prosperující Pardubický kraj“. Proto je to kandidát, o kterém vím, že bude hájit náš region. Region, ve kterém žijeme a máme ho rádi. Petře, držím pěsti!”

______________________________________Petr Hájek

starosta města Ústí nad Orlicí

„Petr Fiala má moji podporu do Senátu nejen proto, že je o hlavu vyšší, pár kil těžší a jedno starostovské volební období zkušenější, ale zejména proto, že je úspěšný starosta, za kterým je vidět kus odvedené práce a má výrazný přesah do celého regionu. Žije svou prací, svým městem, svým krajem. Neztrácí humor a tah na branku! Umí pojmenovat problém a dokáže navrhnout jeho řešení. Má nasazení, energii a ochotu pomáhat celému orlickoústecku. Za mne tedy jasná a jediná volba – Petr Fiala do Senátu!”

hajek2.jpg

​______________________________________

 Mgr. Radim Vetchý

 

starosta města Lanškroun

„Petr Fiala je starostou města Letohrad už dlouhou dobu a městu to očividně svědčí. Oblíbeným starostou se člověk nestane ze dne na den, je za tím mnoho práce a času pro město a jeho občany. Starosta musí pro město dýchat, žít pro něj, mít ho v srdci a to Petr má. Je to vidět na mnoha investicích města, když tou nejzásadnější je nyní nový kulturní dům. Petra si také moc cením pro podporu cestovního ruchu celého regionu, dělá to dlouho a dobře. Petr si vybral další životní cíl, stát se senátorem v našem regionu. Vzhledem k tomu, že Petra znám již dlouho a vím jak je pracovitý, je pro mě jediným možným senátorem pro náš region. Já volím Petra.”

​______________________________________

 Ing. František Jiráský

 

starosta města Vysoké Mýto

„Petra Fialu znám jako člověka, který věnuje většinu svého času a energie městu Letohrad, ve kterém už dlouhá léta starostuje. Kromě toho je taky krajským zastupitelem, předsedou mikroregionu...Zkrátka pracuje ve prospěch celého ústeckoorlického regionu. Ví jak tady veřejné věci fungují, zná taky problémy, které musíme každý den řešit. Přeji mu, aby byl ve volbách úspěšný, stal se senátorem a důstojným nástupcem Petra Šilara, který náš region v Senátu reprezentoval doposud. Má k tomu všechny předpoklady.”

vysoke_myto.jpg

​______________________________________

 Mgr. Magdaléna Peterková

 

starostka města Česká Třebová

„Petra Fialu znám osobně teprve čtyři roky, ale poznala jsem, že jako dlouholetý starosta a člen krajského zastupitelstva se vždy rád podělí o své zkušenosti. U Petra si vážím rozumného přístupu, spolehlivosti a ochoty pomáhat. Je to člověk, kterému na našem regionu záleží, a proto má i moji plnou podporu. Petře, hodně štěstí!”

peterkova.jpg

​______________________________________

Ing. Václav Kubín

 

starosta města Králíky

„Petra Fialu z Letohradu znám už z doby, kdy jsem v jeho městě pracoval a on se stal poprvé starostou města. Měl jsem tak možnost sledovat jeho první kroky v této pozici. Následně jsme se potkávali pracovně v době, kdy jsem jako předseda správní rady MAS Orlicko měl s ním možnost jednat jednak jako se starostou Letohradu, ale též jako s předsedou správní rady dobrovolného svazku Sdružení obcí Orlicko. U Petra velmi oceňuji jeho snahu hledat taková řešení, která podporují rozvoj města či regionu, oceňuji jeho vytrvalost věci dotahovat. Tak jak Petra znám, vím, že je pracovitý, přímočarý a dokáže zvládat všechny záležitosti, které starostenský život přináší, s nadhledem a cílem najít řešení. Petr má spoustu zkušeností, ale především má náš region hluboko v duši, což dokazuje jeho dosavadní pracovní a osobní život. Podporuji Petra při jeho cestě do Senátu!”

​______________________________________

Petr Řehák, MBA

 

starosta města Brandýs nad Orlicí

„Přišel ten správný čas, kdy se rozhodnout, která osobnost za náš region je tou nejvhodnější a nejlepší variantou. Měla by mít „duši“, zdravý úsudek, zkušenosti s komunální politikou, znát region a jeho život a potřeby. S buldočí silou překonávat překážky, při cestě do cíle. Mít moudrost starce a zkušeného starosty a neutuchající elán. Milovat své město a region včetně jeho občanů a v neposlední řadě charisma. Pro to mé rozhodování bylo poměrně snadné, neb jednu takovou osobnost již nějaký ten rok znám a tou osobností je Petr Fiala a věřím, že v Senátu nezapadne.”

rehak.jpg

​______________________________________

Petr Helekal

 

starosta městyse Dolní Čermná

„Vždy, když si kladu otázku, kdo by měl dělat vrcholnou politiku, dostávám stále stejnou odpověď. Měly by to být osobnosti, které velice dobře znají problémy obyčejných lidí. Osobnosti, za které mluví jejich  pracovitost a výsledky, jež prokázaly jak na komunální, regionální, tak na krajské úrovni.
Tímto člověkem je dle mého mínění pan Petr Fiala, zkušený letohradský starosta. Proto je pro mě jasnou volbu v blížících se volbách do Senátu ČR. Petře, držím palce a přeju Ti, aby Tě vrcholná politika nezměnila a nadále si zůstal sám sebou.“

helekal.jpg

​_____________________________________MUDr. Josef Hájek

primář ORL Orlickoústecké nemocnice

„V senátních volbách plně podporuji starostu Letohradu Petra Fialu. Dlouhou řadu let sleduji jeho nasazení i jako zastupitele kraje v rámci našeho okresu, kdy usiluje o jeho prosperitu, včetně zdravotnictví. Petr je člověk, kterému nejsou lhostejné příběhy obyčejných lidí, má srdce na správném místě a hlavně je ochotný pomáhat. Takový člověk, pokud bude v Senátu zastupovat potřeby našeho regionu, bude jednoznačně velkým přínosem. Já volím Petra Fialu z Letohradu.”

______________________________________


Ondřej Moravec

trojnásobný olympijský medailista ze ZOH v biatlonu

______________________________________3PK

Pro prosperující Pardubický kraj

 

______________________________________KPK

Koalice pro Pardubický kraj

______________________________________

 


a řada starostů z obcí a měst senátního obvodu č. 46 Ústí nad Orlicí.

Seznam nepeněžitých darů

 

bottom of page